ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ վերջին շրջանում իրական և կեղծ բազմաթիվ հեռախոսահամարների միջոցով (օրինակ +37494663096, 091805319, +37489648700, +37458913321, 088004418, 088007777, 093669120, 094560966) զանգեր են կատարվում տարբեր քաղաքացիների, այդ թվում նաև ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորների ու ՀՀ Կառավարության անդամների՝ օտարալեզու խոսակցությունների միջոցով տարածելով սպառնալիք, խուճապ և ապատեղեկատվություն:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է զերծ մնալ նմանօրինակ գործելաոճից և հավաստում, որ համապատասխան ուսումնասիրությունների արդյունքում համանման նախաձեռնությունների հեղինակների ու իրագործողների նկատմամբ ձեռնարկվելու են օրենքով նախատեսվող բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները:
Հիմք ընդունելով այն հանգամանքը, որ ինչպես վերը նշված, այնպես էլ այլ հեռախոսահամարներից շատերի ուսումնասիրության արդյունքում նկատվում է նաև ադրբեջանական հաքերային խմբերի մասնակցությունը՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը միաժամանակ հորդորում է տուրք չտալ նմանատիպ հեռախոսազանգերի միջոցով տարածվող ապատեղեկատվությանը, չձևավորել խուճապային տրամադրություններ և համանման կասկածելի երևույթների հանդիպելու դեպքում անհապաղ դիմել պետական իրավասու մարմիններին:

The RA National Security Service informs that recently from numerous real and fake phone numbers (for example, +37494663096, 091805319, +37489648700, +37458913321, 088004418, 088007777, 093669120, 094560966) calls have been made to various citizens, including also deputies of the RA National Assembly and members of the RA Government, spreading threat, panic and disinformation through conversations in a foreign language.
The RA National Security Service urges to refrain from such modus operandi and assures that as a result of appropriate research, all the necessary measures prescribed by Law will be taken against the authors and implementers of similar initiatives.
Taking as a basis the fact that, as a result of studies of both the above-mentioned and many other phone numbers, the participation of Azerbaijani hacker groups is also noticed, the RA National Security Service simultaneously urges not to give vent to disinformation spread through such phone calls, not to form panic moods and, in case of encountering similar suspicious phenomena, immediately contact the competent state authorities.