ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհը գործում է անխափան և անվտանգ է բնականոն երթևեկության կազմակերպման համար:
Միաժամանակ տեղեկացվում է, որ Սյունիքի մարզի Շուռնուխ բնակավայրի հատվածում ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի և ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության ստորաբաժանումների կողմից իրականացվում են սահմանի պահպանության համապատասխան միջոցառումներ, միջադեպեր չեն գրանցվել, իրավիճակը լիովին վերահսկելի է, և ազգաբնակչության կողմից անհանգստանալու առիթներ չկան:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է այս ուղղությամբ ևս բացառապես հետևել պաշտոնական լրահոսին և իրազեկում, որ անհրաժեշտության դեպքում կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:

Служба национальной безопасности РА сообщает, что межгосударственная автомагистраль Горис-Капан функционирует бесперебойно и безопасна для организации нормального движения.
В тоже время сообщается, что на участке населенного пункта Шурнух Сюникской области Пограничными войсками СНБ РА и подразделениями Пограничного управления ФСБ РФ в РА осуществляются соответствующие мероприятия по охране границы, инцидентов не зарегистрированы, ситуация полностью контролируема, и со стороны населения нет поводов для беспокойства.
Служба национальной безопасности призывает и в этом направлении следить исключительноза официальныминовостями и информирует, что при необходимости будет предоставлена дополнительная информация.