ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի կողմից հրապարակված և ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի՝ հատուկ ծառայությունների գործակալ լինելուն և տարածված այլ փաստաթղթերին վերաբերող տեղեկատվությունն ակնհայտ սուտ է ու իրականության հետ որևէ աղերս չունի:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն ինչպես տվյալ անձին, այնպես էլ համանման անթույլատրելի գործելաոճ կիրառող բոլոր անհատներին ու կազմակերպություններին կոչ է անում բացառել հանրությանն ապատեղեկատվություն հրամցնելու կամ մոլորության մեջ գցելու վարքագիծը, իսկ մեր հայրենակիցներին հորդորում՝ այս պարագայում ևս տուրք չտալ մտացածին և ստահոդ նմանօրինակ հրապարակումներին ու ապավինել Հայաստանի Հանրապետության պատկան մարմինների կողմից տրամադրվող պաշտոնական տեղեկությունների բովանդակությանը:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը զգուշացնում է, որ հիշյալ հրապարակման հիման վրա օրենքով նախատեսված թույլատրելի գործիքակազմի կիրառմամբ գործադրվելու են քրեադատավարական կառուցակարգեր և կրկին անգամ հորդորում է ցուցաբերել բացառապես իրավահպատակ վարքագիծ:

The RA National Security Service officially informs that the information published by the former RA Ambassador Mikael Minasyan that the Chairman of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan is an agent of special services and about other documents circulated is deliberately false and has nothing to do with reality.
The RA National Security Service calls on both this person and all persons and organizations that use such an unacceptable modus operandi to exclude behavior aimed at presenting disinformation to the public or misleading it, and calls on our compatriots to in this case also ignore fictitious and false similar publications and trust the content of official information provided by the RA relevant authorities.
The RA National Security Service warns that, on the basis of the mentioned publication, criminal procedural mechanisms will be applied using permissible toolkit provided for by the law, and once again urges to show exclusively law-abiding behavior.