ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի կողմից հրապարակված և ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի՝ հատուկ ծառայությունների գործակալ լինելուն և տարածված այլ փաստաթղթերին վերաբերող տեղեկատվությունն ակնհայտ սուտ է ու իրականության հետ որևէ աղերս չունի:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն ինչպես տվյալ անձին, այնպես էլ համանման անթույլատրելի գործելաոճ կիրառող բոլոր անհատներին ու կազմակերպություններին կոչ է անում բացառել հանրությանն ապատեղեկատվություն հրամցնելու կամ մոլորության մեջ գցելու վարքագիծը, իսկ մեր հայրենակիցներին հորդորում՝ այս պարագայում ևս տուրք չտալ մտացածին և ստահոդ նմանօրինակ հրապարակումներին ու ապավինել Հայաստանի Հանրապետության պատկան մարմինների կողմից տրամադրվող պաշտոնական տեղեկությունների բովանդակությանը:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը զգուշացնում է, որ հիշյալ հրապարակման հիման վրա օրենքով նախատեսված թույլատրելի գործիքակազմի կիրառմամբ գործադրվելու են քրեադատավարական կառուցակարգեր և կրկին անգամ հորդորում է ցուցաբերել բացառապես իրավահպատակ վարքագիծ:

Служба национальной безопасности РА официально сообщает, что опубликованная бывшим послом РА МикаеломМинасяном информацияотом, что председатель Национального собрания РА АраратМирзоян является агентом специальных служб, и о распространенных других документахзаведомо ложная и не имеет связи с действительностью.
Служба национальной безопасности РА призывает как данное лицо,так и всех лици организации, применяющих подобныйнедопустимыйметод действий,исключитьповедение, направленное на преподношение дезинформации общественности или вводящее ее заблуждение, а наших соотечественников призываетв этом случае также игнорировать вымышленные и ложныеаналогичные публикации и доверять содержаниюофициальнойинформации,предоставляемойнадлежащими органами Республики Армения.
Служба национальной безопасности РА предупреждает, что на основании упомянутой публикации будут примененыуголовно-процессуальные механизмы с использованием предусмотренного законом разрешенного инструментария, и вновь призываем проявлять исключительно законопослушное поведение.