Ստեղծված իրավիճակում Ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է զերծ մնալ ազգային անվտանգությանը սպառնացող գործողությունների իրագործելուց եւ նախազգուշացնում, որ ցանկացած անօրինական գործողություն կարժանանա իրավապահ մարմինների համարժեք արձագանքին:
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին չտրվել սադրիչ գործողությունների, պահպանել իրավակարգն ու զգոնություն: ՀՀ պետական կառավարման մարմինները լիարժեք իրականացնում են իրենց գործառույթները:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը զգուշացնում է, որ հնարավոր նման գործողությունները կարող են սպառնալ Հայաստանի Հանրապետության անվտանգությանը եւ ցանկացած նման քայլ կարող է դիտվել որպես պետությունը թուլացնելու կոնկրետ նպատակ:
Ազգային անվտանգության ծառայությունն իր լիազորությունների շրջանակում շարունակում է ձեռնարկել իրավիճակից բխող անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությունն ու անվտանգությունը, տարածքային անձեռնմխելիությունը ապահովելու եւ պաշտպանելու համար:

В сложившейся ситуации Служба национальной безопасности призывает воздерживаться от действий, угрожающих национальной безопасности, и предупреждает, что любое незаконное действие получит адекватную реакцию со стороны правоохранительных органов.
Мы призываем наших граждан не поддаваться на провокационным действиям, сохранять правопорядок и бдительность. Органы государственного управления РА полноценно выполняют свои функции.
Служба национальной безопасности предупреждает, что возможные подобные действия могут угрожать безопасности Республики Армения, и любой такой шаг может рассматриваться как конкретная цель по ослаблению государства.
Служба национальной безопасности в рамках своих полномочий продолжает предпринимать необходимые мероприятия, вытекаящие в связи с ситуацией, для защиты и обеспечения суверенитета, безопасности, территориальной неприкосновенности и Республики Армения.