Ստեղծված իրավիճակում Ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է զերծ մնալ ազգային անվտանգությանը սպառնացող գործողությունների իրագործելուց եւ նախազգուշացնում, որ ցանկացած անօրինական գործողություն կարժանանա իրավապահ մարմինների համարժեք արձագանքին:
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին չտրվել սադրիչ գործողությունների, պահպանել իրավակարգն ու զգոնություն: ՀՀ պետական կառավարման մարմինները լիարժեք իրականացնում են իրենց գործառույթները:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը զգուշացնում է, որ հնարավոր նման գործողությունները կարող են սպառնալ Հայաստանի Հանրապետության անվտանգությանը եւ ցանկացած նման քայլ կարող է դիտվել որպես պետությունը թուլացնելու կոնկրետ նպատակ:
Ազգային անվտանգության ծառայությունն իր լիազորությունների շրջանակում շարունակում է ձեռնարկել իրավիճակից բխող անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանությունն ու անվտանգությունը, տարածքային անձեռնմխելիությունը ապահովելու եւ պաշտպանելու համար:

In the situation created, the National Security Service urges to refrain from actions threatening the national security and warns that any illegal action will receive an adequate response from law enforcement bodies.
We call on our citizens not to give vent to provocative actions, maintain law and order and vigilance. The RA state administration bodies fully fulfill their functions.
The National Security Service warns that possible such actions may threaten the security of the Republic of Armenia and any such step can be considered as a specific goal to weaken the state.
The National Security Service within the framework of its powers continues to take necessary measures arising from the situation to protect and ensure the sovereignty, security, territorial inviolability of the Republic of Armenia.