ՀՀ կառավարության 2021 թվականի ապրիլի 1-ի N 465-Ն որոշման համաձայն ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը հատկացվել է 5 նպատակային տեղ 2021/2022 ուսումնական տարում Երևանի պետական համալսարանի Արևելագիտության ֆակուլտետում «Թյուրքագիտություն» մասնագիտությամբ բակալավրիատում ուսանելու համար: Ուսուցումն իրականացվելու է անվճար հիմունքներուվ (ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցմամբ) և պարտադիր զինվորական ծառայությունից տարկետման իրավունքով: Բակալավրիատը ավարտած շրջանավարտները զինվորական ծառայության են անցնելու ՀՀ ԱԱԾ-ում:
Նշված մասնագիտությամբ կրթական ծրագրին հատկացված նպատակային ուսուցման տեղերում ընդունվել ցանկացողների ուղեգրման գործընթացը կազմակերպելու նպատակով՝ անհրաժեշտ է ԵՊՀ համապատասխան հայտ ներկայացնելուց առաջ, մինչև 2021 թվականի մայիսի 5-ը, կապ հաստատել ՀՀ ԱԱԾ համապատասխան ստորաբաժանման աշխատակիցների հետ 010 58 90 89, 015 57 91 77 հեռախոսահամարներով:

According to the RA Government Decision N 465-N of 1 April, 2021, the RA National Security Service has been allocated 5 target places for training in the 2021/2022 academic year at the Faculty of Oriental Studies of Yerevan State University with a degree in “Turkish Studies”. The training will be carried out free of charge (with full compensation of the training fee) and with the right to deferment from compulsory military service. Bachelor's graduates will serve in the RA NSS.
In order to organize the process of referral of those wishing to enroll in target educational places allocated to the educational program in the specified specialty, it is necessary, before submitting a proper application to the YSU, by May 5, 2021 to contact the employees of the relevant department of the RA NSS on the telephone numbers 010 58 90 89, 015 57 91 77.