ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի և ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահների կողմից ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ են տարվում Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհի՝ օգոստոսի 26-ից փակված Գորիս-Որոտան և Շուռնուխ-Կարմրաքար հատվածները վերաբացելու վերաբերյալ։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանապահ ծառայության կողմից հայկական կողմին փոխանցվել է տեղեկություն, որ իրենց ուղեկալներից մեկի վրա հարձակում է տեղի ունենցել:
Ներկայումս ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը օպերատիվ-հետախուզական և որոնողական միջոցառումներ են իրականացնում ադրբեջանական կողմի տրամադրած տեղեկության վերաբերյալ:

Служба национальной безопасности РА сообщает, что Пограничными войсками СНБ РА и пограничниками Федеральной службы безопасности РФ ведутся переговоры с азербайджанской стороной об открытии участков Горис-Воротан и Шурнух-Кармракар межгосударственной дороги Горис-Капан, закрытых с 26 августа.
Служба национальной безопасности РА сообщает, что Государственной пограничной службой Азербайджанской Республики армянской стороне была передана информация, что на одну из их застав было совершено нападение.
В настоящее время Пограничные войска СНБ РА осуществляют оперативно-розыскные и поисковые мероприятия относительно информации, предоставленной азербайджанской стороной. Работы по открытию дороги продолжаются.