ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը կազմակերպում է ընդունելություն «Զվարթնոց», «Գյումրի» օդանավակայաններում և ՀՀ պետական սահմանի մյուս անցման կետերում ենթասպայական պաշտոններում զինվորական ծառայության անցնելու համար։
Ծառայության անցնելու համար կարող են դիմել՝ մինչև 30 տարեկան առնվազն միջնակարգ կրթությամբ հայերենի և օտար լեզվի (անգլերենի կամ ռուսերենի) իմացությամբ և միայն ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող աղջիկներ ու պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայություն անցած տղաներ:
Լրացուցիչ հարցերի համար դիմել ք․Երևան, Եղվարդի խճուղի 117/5 հասցեով, կամ զանգահարել 015 57 97 74 հեռախոսահամարով:

Пограничные войска СНБ РА организуют прием для поступления на военную службу на должности прапорщиков в аэропортах «Звартноц» и «Гюмри» и других пунктах пропуска через государственную границу РА.
Заявление о поступлении на военную службу могут подать прошедшие срочную военную службу юноши и девушки в возрасте до 30 лет, являющиеся только гражданами РА, имеющие как минимум среднее образование со знанием иностранного языка (английского или русского).
По дополнительным вопросам обращаться по адресу: г. Ереван, Егвардское шоссе 117/5 или звонить по номеру телефона: 015 57 97 74 .