ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը կազմակերպում է ընդունելություն «Զվարթնոց», «Գյումրի» օդանավակայաններում և ՀՀ պետական սահմանի մյուս անցման կետերում ենթասպայական պաշտոններում զինվորական ծառայության անցնելու համար։
Ծառայության անցնելու համար կարող են դիմել՝ մինչև 30 տարեկան առնվազն միջնակարգ կրթությամբ հայերենի և օտար լեզվի (անգլերենի կամ ռուսերենի) իմացությամբ և միայն ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող աղջիկներ ու պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայություն անցած տղաներ:
Լրացուցիչ հարցերի համար դիմել ք․Երևան, Եղվարդի խճուղի 117/5 հասցեով, կամ զանգահարել 015 57 97 74 հեռախոսահամարով:

The Border Guard Troops of the RA NSS organizes admissions for military service to the positions of ensigns at “Zvartnots” and “Gyumri” airports and other checkpoints across the state border of RA.
An application for military service can be submitted by young men, who have completed mandatory military service, and women under the age of 30, who are only citizens of RA, who have at least a secondary education with knowledge of a foreign language (English or Russian).
For additional questions, please contact Yerevan, Yeghvard Highway 117/5 or call the number 015 57 97 74.