ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում հավաստի օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի կազմակերպիչները մտադրված են այսօր անցկացվող ՀՀ ԱԺ հերթական նստաշրջանի ընթացքում սադրանքների միջոցով հրահրել հակաօրինական գործողություններ և դրդել հավաքի մասնակիցներին զավթել ԱԺ շենքը և հարկադրել կատարելու որևէ գործողություն՝ այդ կերպ ապակայունացնել երկրի ներքին անվտանգությունը, խաթարել հասարակական կարգն ու անվտանգությունը:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստորեն նախազգուշացնում է հավաքի կազմակերպիչներին և դրանց մասնակիցներին՝ ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններ կատարելուց՝ հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունը կրելու են դրանց կազմակերպիչները:
Ծառայությունը կոչ է անում բոլոր օրինապաշտ քաղաքացիներին տուրք չտալ սադրանքներին, զերծ մնալ հակաօրինական քայլեր կատարելուց, չտրվել սադրանքներին՝ հակառակ պայմաններում հավասարապես կիսելու են քրեական պատասխանատվության ողջ բեռը:

В Службу национальной безопасности РА поступили достоверные оперативные данные о том, что организаторы митинга в городе Ереване намерены путем провокаций во время проводимой сегодня очередной сессии НС РА спровоцировать противозаконные действия и побудить участников митинга захватить здание НС и принудить к совершению какого-либо действия, таким образом дестабилизировать внутреннюю безопасность страны, нарушить общественный порядок и безопасность.
Служба национальной безопасности строго предупреждает организаторов митинга и его участников воздерживаться от совершения противоправных действий, в противном случае всю ответственность за произошедшее понесут их организаторы.
Служба призывает всех законопослушных граждан не поддаваться на провокации, воздерживаться от незаконных шагов, в противном случае они в равной степени разделят всю тяжесть уголовной ответственности.