ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ սույն թվականի օգոստոսի 31-ին «Ահաբեկչության դեմ պայքարի մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի շրջանակներում հակահաբեկչական ուսումնավարժական միջոցառումներ են իրականացվել Երևանի մետրոպոլիտենի «Սասունցի Դավիթ» կայարանում, հարակից տարածքներում, ինչպես նաև Երևան-Թբիլիսի-Երևան երթուղու ուղևորատար գնացքում: Ուսումնավարժական միջոցառումների արդյունքները գնահատվել են դրական, բոլոր անհրաժեշտ խնդիրները համարվել են լուծված:
Հորդորում ենք բնակիչներին ըմբռնումով վերաբերվել իրավապահ մարմինների կողմից իրականացվող աշխատանքներին, ցուցաբերել հնարավոր աջակցություն և օգտվել բացառապես պաշտոնական լրահոսից: Միաժամանակ, դրսևորել զգոնություն և ուշադրություն դարձնել հասարակական վայրերում ու տրանսպորտային միջոցներում առանց հսկողության թողնված իրերին, առարկաներին և դրանց մասին հայտնել իրավապահ մարմիններին։

Служба национальной безопасности РА сообщает, что 31 августа с.г. в рамках Закона «О борьбе с терроризмом” в соответствии с пунктом 1 части 1 статьи 9 были осуществлены контртеррористические учебно-тренировочные мероприятия на станции “Сасунци Давид” Ереванского метрополитена, на прилегающих территориях, а также в пассажирском поезде Ереван-Тбилиси-Ереван. Результаты учебно-тренировочных мероприятий были оценены положительно, все необходимые задачи считаются решенными.
Призываем жителей с пониманием отнестись к осуществляемым правоохранительными органами работам, оказать возможную поддержку и пользоваться исключительно официальными источниками. Одновременно проявлять бдительность и быть внимательным к вещам, предметам, оставленным без присмотра в общественных местах и транспортных средствах и сообщить о них в правоохранительные органы.