2022 թվականի դեկտեմբերի 29-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գեներալ-մայոր Ա.Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական՝ 2022 թվականի վերջին նիստը, որին բացի հանձնաժողովի անդամներից ներկա էր նաև Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ներկայացուցիչ Նիկոլ Նասեն:
Նիստի ընթացքում միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Ա.Աբազյանի կողմից ներկայացվեց անհայտ կորած, գերեվարված անձանց ծնողներից ու հարազատներից ստացված դիմումների ուսումնասիրման ընթացքը, առանձնացվեցին այն խնդիրները, որոնք պահանջում են հրատապ լուծումներ:
Նիստի ընթացքում քննարկվեցին անհայտ կորած, գերեվարված անձանց ընտանիքների սոցիալական կարիքներին վերաբերող հարցերը, ԴՆԹ տվյալներով անձանց նույնականացման, անձանց անհետացման հանգամանքների քննությանը վերաբերվող խնդիրները և դրանց լուծման հնարավոր եղանակները:
Միաժամանակ հանձնաժողովի նախագահ Ա.Աբազյանը տեղեկացրեց, որ դեկտեմբերի 30-ին հանդիպելու է հանձնաժողովին դիմումներ ներկայացրած անհայտ կորած, գերեվարված անձանց ընտանիքի անդամների հետ:
Նիստն ավարտվեց հանձնաժողովի անդամներին տրված հստակ հանձնարարականներով՝ հանձնաժողովի հաջորդ նիստին դրանց կատարման արդյունքներն ամփոփելու պայմանով:

On 29 December, 2022, the regular, last in 2022, meeting of the Interagency Commission on Issues of Prisoners of Wars, Hostages and Missing Persons, headed by the Director of the National Security Service of the Republic of Armenia, Major General A. Abazyan, was held, which, in addition to the members of the Commission, was also attended by a representative of the delegation of the International Committee Red Cross in Armenia Nicole Nasen.
During the meeting, the progress of the study of applications received from parents and relatives of prisoners of wars and missing persons was presented by the Chairman of the Interagency Commission A. Abazyan, those problems that require an immediate solution were highlighted.
During the meeting, issues related to the social needs of the families of prisoners of wars and missing persons, problems related to the identification of persons according to DNA tests, the investigation into the circumstances of the disappearance of persons, and possible solutions were discussed.
At the same time, the Chairman of the Commission, A. Abazyan, informed that on December 30 he would meet with family members of prisoners of wars and missing persons who had submitted applications to the Commission. The meeting ended with clear instructions given to the members of the Commission, with the condition of summarizing the results of their implementation.