ՀՀ ԱԱԾ գիտաուսումնական կենտրոնում անցկացվեց միջանկյալ քննություն
ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների կադրերի պատրաստման և վերապատրաստման գործընթացի բարելավումն ու կատարելագործումը Գիտաուսումնական կենտրոնի առաջնային ու կարևորագույն խնդիրներից է:
Մեկնարկած բարեփոխումների շրջանակներում 2021 թվականի դեկտեմբերի 29-ին հատուկ մասնագիտական հոսքում տեսական և գործնական գիտելիքների ստուգման ու գնահատման նպատակով առաջին անգամ թվային տեխնոլոգիաների ներդրմամբ թեստային եղանակով անցկացվեց միջանկյալ քննություն:
Ունկնդիրները համակարգչային հատուկ մշակված ծրագրի օգնությամբ լրացրեցին դասավանդվող առարկաների ծրագրային թեմաների հարցաշարերից և հիպոթետիկ առաջադրանքներից կազմված թեստերը, որոնց արդյունքներն առավել լիարժեք և օբյեկտիվ են դարձնում ոչ միայն գիտելիքների, այլ նաև մասնագիտական հմտությունների ստուգման գործընթացը:

В Научно-учебном центре СНБ РА проведен промежуточный экзамен
Модернизация и совершенствование процесса подготовки и переподготовки кадров органов национальной безопасности Республики Армения - одна из первоочередных и ключевых задач Научно-учебного центра.
В рамках совершенствования учебного процесса, 29 декабря 2021 года, в специальном профессиональном потоке, впервые, посредством тестирования, с применением цифровых технологий был проведен промежуточный экзамен с целью проверки и оценки теоретических, а также практических знаний обучающихся слушателей.
С помощью специально разработанной компьютерной программы слушатели заполнили составленные по темам программы преподаваемых предметов и гипотетических заданий тесты, результаты которых делают более полной и объективной не только проверку теоретических знаний, но и профессиональных навыков.