ՀՀ ԱԱԾ-ն կազմակերպում է անվճար բարձրագույն ուսուցում արտերկրում՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կիբեռանվտանգության ոլորտներում (տեսանյութ)
28-02-2023
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը մշտապես ուշադրության կենտրոնում պահելով ազգային անվտանգության մարմիններում բարձրակարգ կադրերով համալրելու գործընթացը՝ կազմակերպում է ՀՀ քաղաքացիների ուսուցում ՌԴ ռազմաուսումնական հաստատություններում՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և տեղեկատվական անվտանգության ոլորտներում։
ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության կրիպտոգրաֆիայի, կապի և ինֆորմատիկայի ինստիտուտում (ք. Մոսկվա) դիմորդներն ուսումը կարող են շարունակել «կրիպտոգրաֆիա» մասնագիտությամբ, իսկ ՌԴ պահպանության դաշնային ծառայության ակադեմիայում (ք. Օրյոլ)՝ «հատուկ կապի տեղեկատվահաղորդակցային տեխնոլոգիաներ և համակարգեր» մասնագիտությամբ: Ուսումն ավարտելուց հետո շրջանավարտները ստանում են ինժեների որակավորում, որից հետո նրանց շնորհվում է լեյտենանտի զինվորական կոչում և նրանք անցում են ծառայության ՀՀ ԱԱԾ-ում` այդ թվում նաև օպերատիվ ստորաբաժանումներում:
Մանրամասների համար կարող են դիմել մինչև մարտի 15-ը հետևյալ հեռախոսահամարով՝ 015–57–98–34 կամ գրել hr@sns.am էլեկտրոնային հասցեին։

RA NSS Organizes Free Education in Higher Education Institutions Abroad in Field of Information Technology and Cyber Security (video)
28-02-2023
The National Security Service of RA, constantly keeping the process of replenishing the National Security Bodies with highly qualified personnel in the spotlight, organizes the training of citizens of the Republic of Armenia in the military educational institutions of the Russian Federation in the field of information technology and information security.
At the Institute of Cryptography, Communications and Informatics of the Federal Security Service of the Russian Federation (Moscow), applicants can continue their education in the specialty "cryptography" and at the Academy of the Federal Protective Service (Oryol) in the specialty "Infocommunication Technologies and Special Communication Systems". Upon graduation, graduates receive the qualification of an engineer, after which they are awarded the military rank of lieutenant and they go to serve in the National Security Service of the Republic of Armenia, including in operational units.
For detailed information, you can apply until March 15 at the following phone number: 015-57-98-34 or write to the e-mail address: hr@sns.am.