ՀՀ ԱԱԾ-ն կազմակերպում է անվճար բարձրագույն ուսուցում արտերկրում՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կիբեռանվտանգության ոլորտներում (տեսանյութ)
28-02-2023
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը մշտապես ուշադրության կենտրոնում պահելով ազգային անվտանգության մարմիններում բարձրակարգ կադրերով համալրելու գործընթացը՝ կազմակերպում է ՀՀ քաղաքացիների ուսուցում ՌԴ ռազմաուսումնական հաստատություններում՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և տեղեկատվական անվտանգության ոլորտներում։
ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության կրիպտոգրաֆիայի, կապի և ինֆորմատիկայի ինստիտուտում (ք. Մոսկվա) դիմորդներն ուսումը կարող են շարունակել «կրիպտոգրաֆիա» մասնագիտությամբ, իսկ ՌԴ պահպանության դաշնային ծառայության ակադեմիայում (ք. Օրյոլ)՝ «հատուկ կապի տեղեկատվահաղորդակցային տեխնոլոգիաներ և համակարգեր» մասնագիտությամբ: Ուսումն ավարտելուց հետո շրջանավարտները ստանում են ինժեների որակավորում, որից հետո նրանց շնորհվում է լեյտենանտի զինվորական կոչում և նրանք անցում են ծառայության ՀՀ ԱԱԾ-ում` այդ թվում նաև օպերատիվ ստորաբաժանումներում:
Մանրամասների համար կարող են դիմել մինչև մարտի 15-ը հետևյալ հեռախոսահամարով՝ 015–57–98–34 կամ գրել hr@sns.am էլեկտրոնային հասցեին։

СНБ РА организует бесплатное обучение в высших учебных заведениях за рубежом в сфере информационных технологий и кибербезопасности (видеоматериал)
28-02-2023
Служба национальной безопасности Республики Армения, постоянно держа в центре внимания процесс пополнения органов национальной безопасности высококвалифицированными кадрами, организует обучение граждан РА в военно-учебных заведениях РФ в сфере информационных технологий и информационной безопасности.
В институте криптографии, связи и информатики Федеральной службы безопасности РФ (г. Москва) абитуриенты могут продолжить обучение по специальности «криптография», а в академии Федеральной службы охраны (г. Орел) по специальности «инфокоммуникационные технологии и системы специальной связи». По окончании учебы выпускники получают квалифицию инженера, после чего им присваиваивается воинское звание лейтенанта и они переходят на службу в СНБ РА, в том числе в оперативные подразделения.
За подробной информацией можно обратиться до 15 марта по следующему номеру телефона: 015–57–98–34 или написать на адрес электронной почты: hr@sns.am.