ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը կազմակերպում է ընդունելություն «Զվարթնոց», «Բագրատ» և ՀՀ պետական սահմանի մյուս անցման կետերում ծառայության անցնելու համար (տեսանյութ)
03-03-2023
ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը կազմակերպում է ընդունելություն «Զվարթնոց», «Բագրատաշեն» և ՀՀ պետական սահմանի մյուս անցման կետերում ենթասպայական պաշտոններում զինվորական ծառայության անցնելու համար։
Ծառայության անցնելու համար կարող են դիմել մինչև 30 տարեկան առնվազն միջնակարգ կրթությամբ, հայերենի և օտար լեզվի (անգլերենի կամ ռուսերենի) իմացությամբ իգական սեռի և պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայություն անցած արական սեռի ՀՀ քաղաքացիներ։
Տեղեկությունների համար դիմել ք․ Երևան, Եղվարդի խճուղի 117/5 հասցեով կամ զանգահարել 015 57–97–74 հեռախոսահամարով։

Пограничные войска СНБ РА организуют прием для поступления на военную службу на должности прапорщиков в пунктах пропуска «Звартноц», «Баграташен» и в других пунктах пропуска через государственную границу РА.
Обратиться для поступления на службу могут граждане РА женского пола и прошедшие обязательную срочную военную службу граждане РА мужского пола в возрасте до 30-и лет, получившие по меньшей мере среднее образование, владеющие армянским и иностранным (английским или русским) языками.
Для получения информации обращаться по адресу: г. Ереван, Егвардское шоссе 117/5 или звонить по номеру телефона: 015 57–97–74.