ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը կազմակերպում է ընդունելություն «Զվարթնոց», «Բագրատ» և ՀՀ պետական սահմանի մյուս անցման կետերում ծառայության անցնելու համար (տեսանյութ)
03-03-2023
ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը կազմակերպում է ընդունելություն «Զվարթնոց», «Բագրատաշեն» և ՀՀ պետական սահմանի մյուս անցման կետերում ենթասպայական պաշտոններում զինվորական ծառայության անցնելու համար։
Ծառայության անցնելու համար կարող են դիմել մինչև 30 տարեկան առնվազն միջնակարգ կրթությամբ, հայերենի և օտար լեզվի (անգլերենի կամ ռուսերենի) իմացությամբ իգական սեռի և պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայություն անցած արական սեռի ՀՀ քաղաքացիներ։
Տեղեկությունների համար դիմել ք․ Երևան, Եղվարդի խճուղի 117/5 հասցեով կամ զանգահարել 015 57–97–74 հեռախոսահամարով։

Border Guard Troops of RA NSS Organizes Admission for Entry into Service at Checkpoints
The Border Guard Troops of the NSS of RA organizes admission for military service to the positions of ensigns at the “Zvartnots”, “Bagratashen” checkpoints and at other checkpoints across the state border of RA.
Female citizens of the Republic of Armenia and male citizens of the Republic of Armenia under the age of 30, who have at least secondary education with knowledge of Armenian and a foreign (English or Russian) language, who have completed mandatory military service, can apply for entering service.
For more information, please contact: Yerevan, Yeghvard Highway 117/5 or call the phone number: 015 57–97–74.