Բացահայտվել են մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոց իրացնելու և առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցի մաքսանենգություն կատարելու դեպքեր
17-05-2023
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական գլխավոր վարչությունում 2023 թվականի մայիսի 13-ին նախաձեռնված և իրականացվող թիվ 58221423 քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունում գործող և մրգերի ներմուծմամբ զբաղվող ընկերության կողմից Էկվադորում գտնվող ընկերությունից պատվիրված ապրանքատեսակի հետ տարանցիկ երկրների՝ Պանամայի Հանրապետության, Իտալիայի Հանրապետության և Վրաստանի տարածքով Հայաստանի Հանրապետություն է ներմուծվել «Կոկաին» տեսակի շուրջ մեկ տոննա քաշով թմրամիջոց (շուրջ 250 միլիոն Եվրո արժողության), որը հայտնաբերվել և գտնվում է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում:
Քրեական վարույթով նշանակվել է դատանյութագիտական փորձաքննություն, կատարվել են հարցաքննություններ, տեղեկատվության պահանջ է ուղարկվել իրավասու մարմիններ, հետաքննության մարմնին տրվել է օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ձեռնարկելու վերաբերյալ հանձնարարություն:

Detected Cases of Sale of Narcotic Drugs in Especially Large Quantities and Smuggling of Narcotic Drugs in Especially Large Quantities by a Group of Persons by Prior Agreement (Photos)
17-05-2023
As a result of the procedural actions carried out during the preliminary investigation of criminal proceedings N 58221423, initiated on May 13, 2023 and carried out in the Main Directorate of Investigation of the RA National Security Service, it was established that the company operating in the Republic of Armenia and engaged in the import of fruits through the territory of transit countries - from the Republic of Panama, the Republic of Italy and Georgia to the Republic of Armenia, along with products ordered from a company located in Ecuador, the narcotic drug “cocaine” weighing about one ton (worth about 250 million Euros) was imported, which was detected and is located in the RA National Security Service.
In criminal proceedings, a forensic material examination was ordered, interrogations were conducted, an information request was sent to the competent authorities, and the investigation body was instructed to take operative-search measures.