ՀՀ ԱԱԾ գիտաուսումնական կենտրոնում մեկնարկեց Ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողների ատեստավորման թեստավորման փուլը
20-06-2023
2023 թվականի հունիսի 19-ին մեկնարկել է ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողների ատեստավորման գործընթացը: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության գիտաուսումնական կենտրոնում ծառայողները մասնակցել են ատեստավորման թեստավորման փուլին: Թեստավորումն ամբողջությամբ իրականացվում է էլեկտրոնային եղանակով՝ Կառավարության 2023 թվականի ապրիլի 27-ի N 647-Ն որոշմամբ սահմանված Ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողների ատեստավորման կարգի համաձայն: Թեստավորվող ծառայողները համապատասխան ծրագրով լրացնում են թեստը՝ ավարտելուց անմիջապես հետո համակարգչի էկրանին տեսնելով արդյունքները:
Թեստավորման գործընթացը վերահսկելու նպատակով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության գիտաուսումնական կենտրոն էին այցելել Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի գլխավորած ատեստավորման հանձնաժողովի անդամներից երկուսը՝ ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալներ գեներալ-մայոր Ս.Հայրապետյանը և գնդապետ Ա.Սիմոնյանը:

On June 19, 2023, the certification process of officers of the RA National Security Bodies started. In the Scientific-Educational Center of the RA National Security Service the officers participated in the certification testing phase. The testing is entirely carried out using digital technologies in accordance with the certification procedure for officers of the National Security Bodies, established by Government Decree N 647 of April 27, 2023. The officers, who take the test, complete it, seeing the results on the computer screen immediately after completion.
In order to control the testing process, two members of the certification commission headed by the Director of the National Security Service of the Republic of Armenia, Deputy Directors, Major General S. Hayrapetyan and Colonel A. Simonyan visited the Scientific-Educational Center of the RA NSS.