ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանի Հակարիի կամուրջի տեղամասում ադրբեջանական կողմը ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերին է փոխանցել Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչներ՝ Ալեն Նելսոնի Սարգսյանին (ծնվ. 05.07.2001թ.), Լևոն Ժիրայրի Գրիգորյանին (ծնվ. 17.05.2003թ.) և Վահե Ջանբուլաթի Հովսեփյանին (ծնվ. 12.06.2003թ.)։
Վերջիններս ս.թ. օգոստոսի 28-ին ադրբեջանական սահմանապահների կողմից արգելանքի էին վերցվել ԼՂ-ից ՀՀ ուղևորվելիս։

Служба национальной безопасности РА информирует, что 7 сентября с. г. на участке моста Хакари государственной границы Республики Армения и Азербайджанской Республики азербайджанская сторона Пограничным войскам СНБ РА передала жителей Нагорного Карабаха Саркисяна Алена Нельсоновича (05.07.2001 г. р.), Григоряна Левона Жирайровича (17.05.2003 г.р.) и Овсепяна Ваге Джанбулатовича (12.06.2003 г. р.).
Последние были взяты под стражу азербайджанскими пограничниками 28 августа с. г. во время поездки из НК в РА.