ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունում առկա են զանգվածային անկարգությունների կազմակերպման և իրականացման իրական վտանգներ, ուստի հորդորում ենք տուրք չտալ հնարավոր սադրանքներին, ցուցաբերել քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն, զերծ մնալ հանրության մեջ ատելություն, թշնամանք տարածելու, հրապարակային ելույթներում բռնություն գործադրելու կոչեր կամ որպես բռնություն ընկալվող արտահայտություններ հնչեցնելու անթույլատրելի գործելաոճից, որոնք իրական նախադրյալներ կարող են ստեղծել երկրի ներքին անվտանգության խաթարման կամ այլ հանցավոր դրսևորումների կատարման համար։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը ձեռնարկելու է օրենքով նախատեսված գործուն միջոցներ՝ երկրի սահմանադրական կարգը պահպանելու, պետության և քաղաքացիների իրավունքներն ու օրինական շահերը պաշտպանելու ուղղությամբ՝ չեզոքացնելով Հայաստանի Հանրապետության ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող ցանկացած տեսակի գործողություն։
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին չտրվել սադրիչ գործողությունների, դրսևորել բացառապես օրինապաշտ վարքագիծ և տուրք չտալ երկրի ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող սադրիչ կոչերին ու հորդորներին, պահպանել զգոնություն, թույլ չտալ իրավակարգի խախտումներ։

Служба национальной безопасности РА сообщает, что в настоящее время в Республике Армения существует реальная опасность организации и осуществления массовых беспорядков, поэтому мы призываем не поддаваться на возможные провокации, проявлять высокую гражданскую ответственность, воздерживаться от недопустимой практики распространения ненависти, вражды, от призывов к насилию в публичных выступлениях или озвучивания выражений, воспринимаемых как насилие, что может создать реальные предпосылки для нарушения внутренней безопасности страны или совершения иных преступных проявлений.
Служба национальной безопасности РА примет предусмотренные законом действенные меры для сохранения конституционного строя страны, защиты прав и законных интересов государства и граждан, тем самым нейтрализуя любые действия, дестабилизирующие внутреннюю безопасность Республики Армения.
Мы призываем наших граждан проявлять исключительно законопослушное поведение, не поддаваться на провокационные действия и провокационные призывы, дестабилизирующие внутреннюю безопасность страны, сохранять бдительность, не допускать нарушений правопорядка.