ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունում առկա են զանգվածային անկարգությունների կազմակերպման և իրականացման իրական վտանգներ, ուստի հորդորում ենք տուրք չտալ հնարավոր սադրանքներին, ցուցաբերել քաղաքացիական բարձր պատասխանատվություն, զերծ մնալ հանրության մեջ ատելություն, թշնամանք տարածելու, հրապարակային ելույթներում բռնություն գործադրելու կոչեր կամ որպես բռնություն ընկալվող արտահայտություններ հնչեցնելու անթույլատրելի գործելաոճից, որոնք իրական նախադրյալներ կարող են ստեղծել երկրի ներքին անվտանգության խաթարման կամ այլ հանցավոր դրսևորումների կատարման համար։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը ձեռնարկելու է օրենքով նախատեսված գործուն միջոցներ՝ երկրի սահմանադրական կարգը պահպանելու, պետության և քաղաքացիների իրավունքներն ու օրինական շահերը պաշտպանելու ուղղությամբ՝ չեզոքացնելով Հայաստանի Հանրապետության ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող ցանկացած տեսակի գործողություն։
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին չտրվել սադրիչ գործողությունների, դրսևորել բացառապես օրինապաշտ վարքագիծ և տուրք չտալ երկրի ներքին անվտանգությունն ապակայունացնող սադրիչ կոչերին ու հորդորներին, պահպանել զգոնություն, թույլ չտալ իրավակարգի խախտումներ։

The RA National Security Service informs that currently there is a real danger of organizing and carrying out mass unrest in the Republic of Armenia, thus we urge not to succumb to possible provocations, to show high civic responsibility, to refrain from the unacceptable practice of spreading hatred, enmity and calls for violence in public speeches or voicing expressions perceived as violence, which can create real preconditions for violating the internal security of the country or committing other criminal acts.
The RA National Security Service will take effective measures provided for by law in the direction of preserving the constitutional order of the country, protecting the rights and legitimate interests of the state and citizens, thereby neutralizing any actions that destabilize the internal security of the Republic of Armenia.
We call on our citizens not to succumb to provocative actions, to show exclusively law-abiding behavior and not to give vent to provocative appeals and exhortations that destabilize the internal security of the country, to maintain vigilance, not to allow violations of the legal order.