ՀՀ վարչապետի 2022 թվականի հոկտեմբերի 20-ի «Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողով ստեղծելու, դրա կազմը և աշխատակարգը հաստատելու մասին» N 1236-Ա որոշման 1-ին հավելվածի համաձայն՝ միջգերատեսչական հանձնաժողովի կազմում կարող է ընդգրկվել գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների (գտնվելու վայրն անհայտ) հարցերով զբաղվող հասարակական կազմակերպությունների 3 ներկայացուցիչ:
Հանձնաժողովի կազմում հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցչի թափուր տեղում ընդգրկվելու համար հասարակական կազմակերպությունները կարող են մինչև 2023 թվականի նոյեմբերի 3-ը ներկայացնել իրենց դիմումները (այդ թվում՝ ta@sns.am էլեկտրոնային փոստի հասցեով)` ըստ ներկայացված ձևաչափի:

According to Appendix 1 to the Decree of the RA Prime Minister dated October 20, 2022 N 1236-A “On the formation of an Interagency Commission on the Issues of Prisoners of War, Hostages and Missing Persons (Whereabouts Unknown) and Approval of its Composition and Working Order”, the Interagency Commission may include 3 representatives from non-governmental organizations dealing with the issues of prisoners of war, hostages and missing persons (location unknown).
In order to occupy the vacant position of a representative of non-governmental organizations in the Commission, non-governmental organizations can submit their applications (including to the email address ta@sns.am) until November 3, 2023, according to the presented format.