2024թ. հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրավասու այլ մարմիններին սկզբնական տեղեկատվություն փոխանցելու վերաբերյալ
Հաշվետու ժամանակահատվածում օրենքով վերապահված գործառույթների իրականացման արդյունքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ՀՀ պետական իրավասու տարբեր մարմիններին փոխանցվել է 311 նյութ, որոնց հիման վրա նախաձեռնվել է 184 քրեական վարույթ։
Տնտեսական ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 84 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 35-ը՝ պաշտոնական դիրքի չարաշահումների և յուրացումների, 32-ը՝ տնտեսական գործունեության զանազան խախտումների, այդ թվում՝ մաքսանենգ կամ կեղծ ապրանքագրերով ներմուծումների, ինչպես նաև հարկերից և տուրքերից խուսափումների, 9-ը՝ աշխատավարձի տրամադրում իրականում չաշխատող անձի, 8-ը՝ փոխհատուցման անօրինական տրամադրումների մասին։
Թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի անօրինական շրջանառության ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 51 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 31-ը՝ թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի մաքսանենգ ներմուծման, կամ իրացման, 20-ը՝ թմրանյութերի կամ հոգեմետ նյութերի անօրինական օգտագործման վերաբերյալ։

Опередаче Службой национальной безопасности РА первичной информации другим компетентным органамв течение января- марта 2024 года
За отчетный период в результате осуществления возложенных законом функций Службой национальной безопасности РА было передано в различные компетентные государственные органы РА 311 материалов, на основании которых было инициировано 184 уголовных производства.
О нарушениях в экономической сфере в компетентные государственные органы РА было направлено 84 материала, часть которых еще находится на стадии расследования, из них 35– о злоупотреблении и присвоении должностными полномочиями, 32 – о различных нарушениях экономической деятельности, в том числе за контрабанду или незаконный ввоз по поддельным счетам-фактурам, а также об уклонении от уплаты налогов и пошлин, 9 - о выплате заработной платы не работающему в действительности лицу, 8 – о незаконном предоставлении компенсации.
О нарушениях в сфере незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ в компетентные государственные органы РА был направлен 51 материал, часть из которых все еще находится на стадии расследования, из них 31– о контрабандном ввозе наркотических средств и психотропных веществ или присвоении, 20– о незаконном потреблении наркотических средств и психотропных веществ.