2024թ. հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրավասու այլ մարմիններին սկզբնական տեղեկատվություն փոխանցելու վերաբերյալ
Հաշվետու ժամանակահատվածում օրենքով վերապահված գործառույթների իրականացման արդյունքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ՀՀ պետական իրավասու տարբեր մարմիններին փոխանցվել է 311 նյութ, որոնց հիման վրա նախաձեռնվել է 184 քրեական վարույթ։
Տնտեսական ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 84 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 35-ը՝ պաշտոնական դիրքի չարաշահումների և յուրացումների, 32-ը՝ տնտեսական գործունեության զանազան խախտումների, այդ թվում՝ մաքսանենգ կամ կեղծ ապրանքագրերով ներմուծումների, ինչպես նաև հարկերից և տուրքերից խուսափումների, 9-ը՝ աշխատավարձի տրամադրում իրականում չաշխատող անձի, 8-ը՝ փոխհատուցման անօրինական տրամադրումների մասին։
Թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի անօրինական շրջանառության ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 51 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 31-ը՝ թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի մաքսանենգ ներմուծման, կամ իրացման, 20-ը՝ թմրանյութերի կամ հոգեմետ նյութերի անօրինական օգտագործման վերաբերյալ։

On the transfer of primary information by the RA National Security Service to other competent authorities during January-September, 2024
During the reporting period, as a result of the implementation of the functions assigned by law, 311 materials were transferred to various competent state bodies of the Republic of Armenia by the National Security Service of RA, on the basis of which 184 criminal proceedings were initiated.
84 materials were sent to the competent state bodies of RA on violations in the economic sphere, some of which are still under investigation, of which 35 are about abuse and misappropriation of official powers, 32 are about various violations of economic activity, including for smuggling or illegal import on false invoices, as well as on tax and duty evasion, 9 - on the payment of wages to an actually not working person, 8-on illegal provision of compensation.
51 materials were sent to the competent state bodies of RA on violations in the field of illicit trafficking in narcotic drugs and psychotropic substances, some of which are still under investigation, of which 31 are on the smuggling of narcotic drugs and psychotropic substances or misappropriation, 20 are on the illegal consumption of narcotic drugs or psychotropic substances.