Կառավարության 2019 թվականի օգոստոսի 22-ի N 1091-Ն որոշման (այսուհետ՝ Որոշում) պահանջների համաձայն սույն թվականի ապրիլի 12-ին Ազգային անվտանգության ծառայությունում անցկացվել է ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողների կողմից բնակարանի կամ բնակելի տան ձեռքբերմանը կամ բնակելի տան կառուցմանը պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շրջանակներում վարկավորման հավակնող ծառայողների վիճակահանություն:
Պետական աջակցության նպատակային ծրագրից օգտվելու համար սահմանված կարգով դիմել է Ազգային անվտանգության ծառայության 212 ծառայող: Որոշման համաձայն՝ առանց վիճակահանությանը մասնակցելու պետական նպատակային ծրագրում ընդգրկվելու առաջնահերթությունից օգտվել է 19 ծառայող: Վիճակահանությունն անցկացվել է 193 ծառայողի միջև, որի արդյունքում պետական աջակցության նպատակային ծրագրից օգտվելու իրավունք է ստացել ևս 21 ծառայող:

Согласно требованиям Постановления Правительства от 22 августа 2019 года N 1091-Н (далее - Постановление), 12 апреля сего года в Службе национальной безопасности была проведена жеребьевка для служащих, претендующих на кредитование в рамках целевой программы государственной поддержки на приобретение квартиры или жилого дома или строительство жилого дома сотрудниками органов национальной безопасности.
Для того, чтобы воспользоватся целевой программой государственной поддержки, в установленном порядке обратились 212 сотрудников Службы национальной безопасности. Согласно Постановлению, приоритетной возможностью для включения в государственную целевую программу без участия в жеребьевке воспользовались 19 служащих. Жеребьевка была проведена между 193 служащими, в результате чего право на участие в целевой программе государственной поддержки получил еще 21 служащий.