Կառավարության 2019 թվականի օգոստոսի 22-ի N 1091-Ն որոշման (այսուհետ՝ Որոշում) պահանջների համաձայն սույն թվականի ապրիլի 12-ին Ազգային անվտանգության ծառայությունում անցկացվել է ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողների կողմից բնակարանի կամ բնակելի տան ձեռքբերմանը կամ բնակելի տան կառուցմանը պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շրջանակներում վարկավորման հավակնող ծառայողների վիճակահանություն:
Պետական աջակցության նպատակային ծրագրից օգտվելու համար սահմանված կարգով դիմել է Ազգային անվտանգության ծառայության 212 ծառայող: Որոշման համաձայն՝ առանց վիճակահանությանը մասնակցելու պետական նպատակային ծրագրում ընդգրկվելու առաջնահերթությունից օգտվել է 19 ծառայող: Վիճակահանությունն անցկացվել է 193 ծառայողի միջև, որի արդյունքում պետական աջակցության նպատակային ծրագրից օգտվելու իրավունք է ստացել ևս 21 ծառայող:

According to the requirements of the Government Decision of August 22, 2019 No. 1091-N (hereinafter referred to as the Decision), on April 12, 2024, in the National Security Service a draw was held in the National Security Service for employees of the national security bodies applying for a loan under the targeted program of state support for the purchase of an apartment or a residential building or the construction of a residential building.
In order to make use of the targeted program of state support, 212 employees of the National Security Service applied in the established manner. According to the Decision, 19 employees made use of the priority to be involved in the state targeted program without participating in the draw.
The draw was held among 193 employees, as a result of which another 21 employees received the right to participate in the targeted program of state support.