ՀՀ ԱԱԾ գիտաուսումնական կենտրոնում անցկացվեց ավարտական քննություն
2024 թվականի հուլիսի 23-ին, Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության մարմինների Գիտաուսումնական կենտրոնի հատուկ մասնագիտական հոսքում տեսական և գործնական գիտելիքների ստուգման ու գնահատման նպատակով թվային նոր տեխնոլոգիաների կիրառմամբ անցկացվեց ավարտական քննություն:
Ունկնդիրները համակարգչային հատուկ ծրագրով լուծեցին առավել կարևոր առարկաների թեմաներով և խնդիրներով կազմված թեստերը, ինչից անմիջապես հետո համակարգիչների էկրանների վրա ստացան կատարված աշխատանքի գնահատականը:
Քննության ավարտից հետո հանդիսավոր պայմաններում ունկնդիրներին հանձնվեցին ավարտական վկայականներ և սահմանված նմուշի կրծքանշաններ:

В Научно-учебном центре СНБ РА проведен выпускной экзамен
23 июля 2024 года в специальном профессиональном потоке Научно-учебного центра органов национальной безопасности Республики Армения с целью проверки и оценки теоретических и практических знаний был проведен выпускной экзамен с использованием новых цифровых технологий.
Слушатели с помощью специальной компьютерной программы решили тесты, составленные по темам и задачам наиболее важных предметов, сразу после чего, на экранах компьютеров получили оценку проделанной работы.
После завершения экзамена слушателям в торжественной обстановке были вручены свидетельства об окончании и нагрудные знаки установленного образца.