Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում 2019թ․ ապրիլի 25-ին հաղորդում է ստացվել ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության Կոտայքի բաժնի քրեական հետախուզության օպերլիազորի կողմից 2017 թվականից պարբերաբար ՀՀ քաղաքացուց որպես կաշառք գումարներ շորթելու վերաբերյալ:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ստացված նախնական տվյալների համաձայն՝ Կոտայքի մարզի ոստիկանության քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազոր Գ.Գ-ն, իմանալով, որ Կոտայքի բնակիչը նախկինում թմրանյութ է օգտագործել, սպառնացել է իր պաշտոնեական լիազորությունների շրջանակում միջոցներ ձեռնարկել՝ վերջինիս քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հիմքեր ստեղծելու համար և պահանջել ու 2017 թվականի հունիսից մինչև 2019 թվականի ապրիլի 26-ն ընկած ժամանակահատվածում պարբերաբար որպես կաշառք շորթմամբ ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ ընդհանուր առմամբ 4.265.800 դրամին համարժեք գումար:
Ապրիլի 26-ին հերթական կաշառք-գումարը՝ 200 հազար դրամի չափով, փոխանցվել է ԱԱԾ և ոստիկանության աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո, ինչից անմիջապես հետո օպերլիազորը բերման է ենթարկվել: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով: Օպերլիազորը ձերբակալվել է։

On April 25 2019, National Security Service of Republic of Armenia received a report from RA citizen on regular bribe extortion charges since 2017 by an operative of Kotayk Criminal Investigation Division of Kotayk Provincial Department.
According to the preliminary data obtained from the operative-search measures, Kotayk Police Criminal Investigation Department officer G.G., knowing that a resident of Kotayk had previously used drugs, threatened to take measures within the scope of his official authorities to create grounds for criminal liability of the latter, demanded and during June 2017 to April 26 2019, regularly received particularly large amount of money by extortion, AMD 4.265.800 in total.
On April 26 the next bribe of AMD 200.000 was transferred under the operational control of the NSS and Police officers and immediately after that the police officer was subjected to detention. He was charged under point 2, part 4 of Article 311 of the Criminal Code of RA. The operative was detained.