Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունում 2019թ․ ապրիլի 25-ին հաղորդում է ստացվել ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչության Կոտայքի բաժնի քրեական հետախուզության օպերլիազորի կողմից 2017 թվականից պարբերաբար ՀՀ քաղաքացուց որպես կաշառք գումարներ շորթելու վերաբերյալ:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ստացված նախնական տվյալների համաձայն՝ Կոտայքի մարզի ոստիկանության քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազոր Գ.Գ-ն, իմանալով, որ Կոտայքի բնակիչը նախկինում թմրանյութ է օգտագործել, սպառնացել է իր պաշտոնեական լիազորությունների շրջանակում միջոցներ ձեռնարկել՝ վերջինիս քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հիմքեր ստեղծելու համար և պահանջել ու 2017 թվականի հունիսից մինչև 2019 թվականի ապրիլի 26-ն ընկած ժամանակահատվածում պարբերաբար որպես կաշառք շորթմամբ ստացել է առանձնապես խոշոր չափերով՝ ընդհանուր առմամբ 4.265.800 դրամին համարժեք գումար:
Ապրիլի 26-ին հերթական կաշառք-գումարը՝ 200 հազար դրամի չափով, փոխանցվել է ԱԱԾ և ոստիկանության աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո, ինչից անմիջապես հետո օպերլիազորը բերման է ենթարկվել: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով: Օպերլիազորը ձերբակալվել է։

25 апреля 2019г. Службой национальной безопасности Республики Армения было получено сообщение о том, что оперуполномоченный уголовного розыска Котайкского отдела Котайкского областного управления Полиции РА периодически в качестве взятки вымогал деньги у гражданина РА.
Согласно предварительным данным, полученным в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий, оперуполномоченный отделения уголовного розыска Полиции Котайкской области Г.Г., зная, что житель Котайка ранее употреблял наркотики, пригрозил ему в рамках своих должностных полномочий предпринять меры для создания оснований для привлечения последнего к уголовной ответственности, требовал и в период с июня 2017 года по 26 апреля 2019 года периодически путем вымогательства получал в качестве взятки в особо крупном размере сумму, в общей сложности, эквивалентную 4.265.800 драмам.
26 апреля очередная сумма-взятка в размере 200 тыс. драмов была передана под оперативным контролем сотрудников СНБ и Полиции, непосредственно после чего оперуполномоченный был подвергнут приводу. Ему предъявлено обвинение по признакам пункта 2 части 4 статьи 311 Уголовного кодекса РА. Оперуполномоченный арестован.