Ավարտվել է ևս երկու անձանց մասով 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին Երևանում զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու, ինչպես նաև դրանց մասնակցելու դեպքերի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը (տեսանյութ)
26-01-2022
20-01-2022
2021 թ.-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայություն ֆիզիկական և իրավաբանական անձանցից ստացված դիմումների, բողոքների, առաջարկությունների, հարցումների վերաբերյալ
ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում ավարտվել է ևս երեք անձանց մասով 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին Երևան քաղաքում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների դեպքերով քրեական գործի նախաքննությունը
22-11-2021
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտում շարունակվում է 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ին ՀՀ կառավարության, Ազգային ժողովի շենքերում և պետական նշանակության այլ օբյեկտներում ու հասարակական վայրերում բռնություն գործադրելով, ջարդ իրականացնելով,
Ավարտվել է ռազմական դրության պայմաններում ՀՀ պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան պաշտոնյայի կողմից այլ անձանց հետ հանցակցությամբ չարաշահումներ կատարելու դեպքերով հարուցված բազմադրվագ քրեական գործի նախաքննությունը

Preliminary Investigation in Criminal Case Initiated on Fact of High Treason Completed
Bodies of National Security Detected Another Case of Damage to State On Especially Large Scale as Result of Abuse of Official Powers by Officials
26-11-2021
In Investigation Department of RA NSS Preliminary Investigation against Three More Persons of Criminal Case on Mass Riots, Taken Place on 10 November, 2020, in Yerevan City Completed
22-11-2021
In the Investigation Department of the RA NSS the preliminary investigation of the criminal case initiated on the facts of organizing mass riots on 10 November, 2020 in the buildings of the RA Government, the National Assembly and other objects of state importance and public places with the use of violence,
Preliminary Investigation on Multi-Episode Criminal Case Initiated on Facts of Committing Abuses by High-Ranking Official of RA Ministry of Defense in Complicity with Other Persons under Martial Law Completed